Informator pogrzebowy

Śmierć bliskiej osoby jest wielkim przeżyciem czasem jesteśmy na to przygotowani gdy nasz bliski zmaga się z ciężką chorobą a jego odejście to tylko kwestia czasu, ale gdy umiera nagle wtedy nie wiemy od czego zacząć. 

śmierć bliskiego powiadom Zakład Pogrzebowy Ragiel

Wtedy zadzwoń do nas my wytłumaczymy Ci jak postępować i które służby powiadomić, aby mogły stwierdzić śmierć i wystawić odpowiednie dokumenty do tego abyśmy mogli odebrać ciało zmarłego i zabezpieczyć do dnia pogrzebu w naszej chłodni.

W przeciągu godziny od wezwania pojawią się u Państwa nasi pracownicy, którzy są wykwalifikowani, aby z szacunkiem i godnością podjąć zmarłego i zabezpieczyć na czas transportu. Wytłumaczą jakie kolejne kroki powinniście Państwo podjąć, aby zgłosić zgon do Urzędu Stanu Cywilnego i zostawią niezbędne dane kontaktowe do naszej firmy. 

Odbiór zmarłych z domów i mieszkań

Informator pogrzebowy krok po kroku

Śmierć w domu

  1. Wzywamy lekarza, aby stwierdził zgon. W ciągu dnia jest to zazwyczaj lekarz rodzinny (POZ), którego opiece podlegała osoba zmarła w ostatnim czasie przed śmiercią. W nocy, w weekendy oraz poza godzinami pracy przychodni rejonowej lub ośrodka zdrowia należy wezwać lekarza pogotowania ratunkowego (dzwoniąc pod numer 999 lub 112) lub zadzwonić do Nocnej Pomocy Lekarskiej w swoim rejonie. Lekarz po stwierdzeniu zgonu powinien wystawić kartę zgonu. Jest ona dokumentem uprawniającym zakład pogrzebowy do wykonania eksportacji ciała Zmarłego do chłodni.
  2. Wzywamy zakład pogrzebowy. O każdej porze dnia i nocy prosimy zadzwonić do Zakładu Pogrzebowego RAGIEL pod numer 609 16 16 61. Pojawimy się najszybciej, jak to możliwe, aby zabrać ciało zmarłego z szacunkiem i godnością do naszej chłodni.
  3. Z kartą zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca zgonu tam urzędnik wyda Państwu Akt zgonu, który jest niezbędny do dalszych czynności przy organizacji pogrzebu.
  4. Następnym krokiem jest wizyta w Zakładzie Pogrzebowym Ragiel – Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura tam asystenci pogrzebowi poprowadzą Państwa przez cała drogę formalno organizacyjną i pomogą w wyborze niezbędnych akcesoriów pogrzebowych

Śmierć w szpitalu

  1. W przypadku śmierci w szpitalu o wystawienie karty zgonu troszczy się lekarz pełniący dyżur. Rodzina Osoby Zmarłej powinna odebrać statystyczną kartę zgonu ze szpitala i skontaktować się z zakładem pogrzebowym w celu wykonania eksportacji ciała zmarłego z prosektorium szpitalnego do naszej chłodni. Zakład Pogrzebowy RAGIEL jest do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 609 16 16 61
  2. Z kartą zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, który jest właściwy dla miejsca zgonu – w celu otrzymania aktu zgonu. Mogą Państwo pominąć ten krok i poprosić nasz zakład pogrzebowy o zajęcie się wszystkimi kwestiami biurokratycznymi, w tym również uzyskaniem aktu zgonu. W celu omówienia szczegółów – oraz ewentualnego ustalenia miejsca spotkania związanego z organizacją pogrzebu – prosimy o kontakt pod numerem telefonu 609 16 16 61
  3. Mogą też Państwo samodzielnie uzyskać akt zgonu i dopiero posiadając ten dokument zgłosić się do naszego zakładu pogrzebowego powierzając nam organizację pogrzebu. Wtedy zapraszamy do odwiedzenia naszego biura lub do poinformowania nas telefonicznie o pragnieniu skorzystania z naszej pomocy. Jesteśmy w stanie pojawić się niezwłocznie w miejscu najbardziej dogodnym dla Państwa, aby ustalić dalsze szczegóły ceremonii pogrzebowej.

Kontakt całodobowy

Jeśli potrzebujesz pomocy bo zmarła Ci bliska osoba. Zadzwoń do nas o każdej porze dnia i nocy jesteśmy dla Ciebie dostępni

ZADZWOŃ tel/24H
609 16 16 61